Ceny CO2 dosiahli rekordnú úroveň

Reading Time: 2 minutes

Autor: Nikolas Sachs, MBA – Associate Manager v denkstatt

V roku 2019 bol scenár, podľa ktorého by cena CO2 v rámci systému obchodovania s emisiami (ETS) EU mohla do roku 2030 dosiahnuť 100 EUR/t, z pohľadu odborníkov vysoko pravdepodobný. V tom čase sa cena CO2 vo výške 25 EUR/t už zdala byť príliš vysoká a prognóza 100 EUR/t na rok 2030 sa zdala byť prehnaná. Dňa 20. februára 2023 cena certifikátu za tonu emisií CO2 v rámci EU ETS prvýkrát dosiahla 100 EUR/t.

Dôvody zvyšovania cien CO2 a na čo sa musíme pripraviť

Krátkodobá volatilita a dlhodobá neistota cien uhlíka zostanú vysoké, vzhľadom k tomu, že veľké spoločnosti a investori sa zaisťujú a špekulujú s cenou CO2, pričom už teraz fungujeme vo svete VUCA obklopenom neistotou. Isté však je, že ceny CO2 sa určite rozšíria v geografickom a priemyselnom rozsahu, ako aj v cene, preto uvádzame niekoľko spôsobov, ako sa spoločnosti môžu pripraviť a riadiť tieto neistoty.

Ako vás podporujeme pri spracovaní cien CO2

Poskytujeme podporu tam, kde je potrebné vytvoriť udržateľné hodnoty. Denkstatt sprevádza svojich zákazníkov na ceste k udržateľnému a na budúcnosť orientovanému obchodnému modelu už 30 rokov. Naše rozsiahle referencie a rôznorodá spolupráca sú dôkazom našich odborných znalostí. Neváhajte nás kontaktovať v súvislosti s ďalšími možnými krokmi, o ktorých Vaša spoločnosť uvažuje.

Obráťte sa na: Nikolas Sachs, Associate Manager – nikolas.sachs@denkstatt.at

Máte nejaké otázky?

Kontaktujte nás

Vyplňte nasledujúci formulár a náš tím Vám rád pomôže.

Kontaktujte nás

Vyplňte nasledujúci formulár a náš tím Vám rád pomôže.

Ďakujeme za vašu správu! Čoskoro sa Vám ozveme.