FAQ
Často kladené otázky o zelenej logistike
Čo znamená zelená logistika?
Zelená logistika sa vzťahuje na environmentálne udržateľné postupy a technológie používané pri plánovaní, realizácii a optimalizácii prepravných činností v dodávateľskom reťazci. Zahŕňa zníženie vplyvu prepravných činností na životné prostredie minimalizáciou odpadu a znížením spotreby energie a emisií uhlíka. Ak vaša spoločnosť zavedie zelenú logistiku, môže zlepšiť svoju environmentálnu udržateľnosť, znížiť náklady a zlepšiť svoju povesť u zákazníkov a iných zúčastnených strán. Získajte viac informácií o našich službách a riešeniach udržateľnej logistiky.
Aké sú stratégie na dosiahnutie zelenej logistiky?
Správna stratégia je v prípade zelenej logistiky individuálnou záležitosťou. Napriek tomu existujú aspekty, ktoré pomáhajú dosiahnuť ciele výrazného zníženia emisií z dopravy. S našimi klientmi zvyčajne postupujeme podľa týchto krokov:
- Začiatok projektu: Zosúladíme s Vami ciele a rozsah projektu a určíme tím, ktorý bude zodpovedný. Preveríme aj technologické, regulačné a ekonomické faktory.
- Fáza analýzy: Analyzujeme Vaše údaje o doprave, spoločnosti a vypočítame emisie.
- Stanovte si ciele: Analyzujeme dekarbonizáciu a technologické cesty a stanovujeme oblasti činnosti, strategické vlastnosti a potenciál znižovania emisií skleníkových plynov (KPI).
- Riešenia: Vyvíjame opatrenia na dekarbonizáciu dopravy (vrátane uskutočniteľnosti) a diskutujeme o spolupráci s dodávateľmi a pilotných projektoch.
- Koncept: Stanovíme priority opatrení, vytvoríme plán (náklady, prínosy, zodpovednosť atď.) a definujeme použitie kompenzácií uhlíka.
- Implementácia: Pomôžeme Vám integrovať opatrenia do plánu, prijať zásady a podporiť komunikáciu, monitorovanie a overovanie.
Chcete vedieť, ako môžeme podporiť Vaše podnikanie v oblasti zelenej logistiky a stratégie dekarbonizácie, ktoré vedú k spoľahlivým výsledkom? Neváhajte nás kontaktovať.
Ako zabezpečiť ekologický dodávateľský reťazec?
Zabezpečenie ekologického dodávateľského reťazca zahŕňa uplatňovanie postupov udržateľnosti v celom procese dodávateľského reťazca, od získavania surovín až po konečné dodanie výrobku zákazníkovi. V dôsledku CSRD a ďalších predpisov sa dodávateľský reťazec dostáva do centra pozornosti regulačných orgánov čoraz častejšie. Tým sa výrazne rozširuje rozsah zodpovednosti podnikov. Naše skúsenosti ukazujú, že udržateľnosť v dodávateľskom reťazci je síce zložitá, ale môže priniesť pozoruhodné výsledky. Najlepšie, čo môžete urobiť, je začať túto prácu dostatočne skoro.